Efekty Smoczej Krwi

Treść:

  • Czym jest smocza krew?
  • Jak wykorzystywana jest smocza krew?
  • Efekty działania smoczej krwi
  • Co należy wziąć pod uwagę podczas przyjmowania smoczej krwi?
  • Przyjmowanie i używanie smoczej krwi
  • Podsumowanie

Efekty Smoczej Krwi2

 

Smocza krew to żywica roślinna, która może pomóc w leczeniu różnych problemów zdrowotnych, w tym owrzodzeń skóry i biegunki.

Czym jest smocza krew?

Smocza krew to naturalna żywica roślinna. Ma głęboki czerwony kolor, który jest częścią nazwy smocza krew.

Żywica jest pozyskiwana z wielu różnych rodzajów drzew tropikalnych, które są powszechnie nazywane smoczymi drzewami. Mogą one pochodzić z grup roślin Croton, Pterocarpus, Daemonorops lub Dracaena.

Żywica roślinna jest używana od tysięcy lat do różnych celów. Istnieją zapisy o jej stosowaniu przez starożytnych Greków i Rzymian oraz w Indiach, Chinach i na Bliskim Wschodzie.

Niektóre z jej zastosowań mają charakter leczniczy. Był również używany jako barwnik, farba, kadzidło lub do celów duchowych. Ma silny, nieco słodki zapach, podobny do wanilii i pieprzu.

Produkty ze smoczej krwi z rodzajów Dracaena i Daemonorops są obecnie najbardziej powszechne i szeroko stosowane. Ale czy warto robić wokół nich takie zamieszanie? Przyjrzyjmy się im bliżej.

Jak wykorzystywana jest smocza krew?

Powszechne zastosowanie smoczej krwi zmieniało się w czasie. Obecnie jej najczęstszym zastosowaniem jest zdrowie układu trawiennego.

W przeszłości właściwości lecznicze przypisywano żywicy roślinnej, choć dziś już tak nie jest. Kiedyś uważano, że przyspiesza gojenie się ran, a niektórzy uzdrowiciele stosowali ją w przypadku problemów z oddychaniem.

Smocza krew była również stosowana na różne dolegliwości układu pokarmowego. Jej rzekomy wpływ na układ trawienny, wraz z wieloma innymi deklarowanymi korzyściami, jest nadal utrzymywany.

Żywica nadal jest ważnym elementem niektórych praktyk duchowych. Obejmują one Wiccan, hoodoo, voodoo, szamanizm i niektóre inne ludowe rytuały magiczne.

Nadal można ją również znaleźć w niektórych naturalnych barwnikach, farbach, lakierach i kadzidłach.

Działanie smoczej krwi

Smocza krew rozwinęła się od skromnych ludowych tradycji leczniczych do szeroko stosowanego obecnie suplementu zdrowotnego. Poniżej znajdują się niektóre z potwierdzonych badaniami korzyści płynących z tej wzmacniającej zdrowie żywicy roślinnej.

Vredy

Istnieją dowody na to, że smocza krew może być korzystna dla kilku różnych rodzajów wrzodów. Należy pamiętać, że większość z tych wrzodów ma charakter lokalny, a nie wewnętrzny.

Jedno studium przypadku z 2015 roku wykazało, że smocza krew pomogła w przypadku owrzodzeń ciśnieniowych lub odleżyn. Dowody były jednak ograniczone i wykazano je tylko u gatunku Daemonorops draco. Gatunek ten jest powszechnym komercyjnym źródłem smoczej krwi.

Inne badanie z 2011 roku wykazało, że pomaga ona w przypadku wrzodów cukrzycowych. Jednak w badaniu był to tylko jeden składnik maści ziołowej pełnej innych składników.

Smocza krew może pomóc w miejscowym leczeniu wrzodów, ale badania nie są jeszcze w pełni wiarygodne. Jej miejscowe korzyści mogą wynikać z jej rzekomych właściwości przeciwdrobnoustrojowych. Jednak z pewnością nie zastąpi ona leczenia zalecanego przez lekarza.

Właściwości przeciwbakteryjne

Smocza krew może zapewniać pewną ochronę przed patogenami, takimi jak bakterie, grzyby i wirusy, a nawet je zabijać.

W jednym z badań laboratoryjnych z 2011 r. stwierdzono, że smocza krew z Dracaena cinnabari ma znaczące właściwości przeciwdrobnoustrojowe wystarczające do tego, by uznać ją za źródło konserwantów żywności.

Inne badanie z 2013 roku wykazało działanie przeciwdrobnoustrojowe, ale było ono testowane tylko in vitro (w probówce lub innym pojemniku poza organizmem).

Smocza krew nie może być uważana za substytut medycznych metod walki z infekcjami, takich jak antybiotyki, choć może przynieść umiarkowane korzyści w przypadku drobnych dolegliwości.

Przeciw biegunce

Jednym z najczęstszych zastosowań smoczej krwi w czasach starożytnych było zdrowie układu trawiennego.

Niektóre badania sugerują, odnoszą się i wspierają to powszechne zastosowanie w przeszłości i obecnie. Żywica rośliny była stosowana głównie w leczeniu biegunki lub czerwonki.

Może to wynikać z jej właściwości przeciwdrobnoustrojowych, które mogą zabijać patogeny powodujące te stany. Jednak nadal potrzebne są badania, zanim będzie można ją uznać za substytut konwencjonalnych metod leczenia.

Właściwości przeciwzapalne

Niektóre badania wykazały również potencjał przeciwutleniający smoczej krwi. Sugeruje to pewne właściwości przeciwzapalne, co zostało potwierdzone w innym badaniu w 2017 roku.

Dowody na to nie są jednak kompletne. Zostały one zebrane jedynie na podstawie badań różnych źródeł smoczej krwi, Daemonorops draco i Dracaena draco. Właściwość ta nie została również wykazana we wszystkich źródłach.

Przyjmowanie suplementu diety ze smoczą krwią może zapewnić pewne korzyści przeciwutleniające, podobnie jak inne pokarmy bogate w przeciwutleniacze. Niemniej jednak potrzebne są dalsze badania.

Przeciwcukrzycowe

Chociaż badania są niekompletne, istnieją przesłanki wskazujące na to, że smocza krew może wspomagać leczenie lub zapobieganie cukrzycy.

Jedno z badań z 2016 roku wykazało działanie przeciwcukrzycowe żywicy, ale było to tylko badanie in vitro. Badanie z 2013 roku również wykazało takie dowody, ale dotyczyło ono zwierząt. Oba badania dotyczyły gatunków źródłowych z rodzaju Dracaena.

Jak dotąd nie udowodniono, że smocza krew zapobiega lub leczy cukrzycę u ludzi. Otwiera to jednak drzwi do przyszłych badań nad możliwymi zastosowaniami leków przeciwcukrzycowych.

Działanie przeciwnowotworowe

Badania nad smoczą krwią i rakiem są na wczesnym etapie. Smocza krew może mieć potencjał przeciwnowotworowy.

Po pierwsze, żywica tej rośliny leczniczej ma pewne działanie przeciwutleniające. Oznacza to, że może być w stanie usuwać wolne rodniki, które mogą prowadzić do raka.

Badania wykazały również działanie przeciwnowotworowe, chociaż przeprowadzono je tylko in vitro. Potrzeba jeszcze wielu badań, zanim smocza krew będzie mogła być stosowana lub rozważana do stosowania w leczeniu lub zapobieganiu nowotworom.

Co należy wziąć pod uwagę podczas przyjmowania smoczej krwi?

Przyjmowanie smoczej krwi jest ogólnie uważane za bezpieczne. Zgłoszono niewiele skutków ubocznych.

Niemniej jednak, brak danych na temat skutków ubocznych nie oznacza, że suplement jest całkowicie bezpieczny.

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, szczególnie ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w sprawie przyjmowania suplementów smoczej krwi wewnętrznie lub miejscowo. Nie ma badań, które wykazałyby, że nie powoduje ona szkód podczas ciąży lub karmienia piersią.

Nie ma również badań, które wykazałyby, że nie powoduje ona szkód u dzieci i niemowląt. Najlepiej jest unikać podawania suplementów smoczej krwi dzieciom lub niemowlętom.

Należy zawsze dokładnie przestrzegać instrukcji dawkowania na produktach. Nie ma doniesień o przedawkowaniu lub skutkach ubocznych przyjmowania zbyt dużych ilości, ale mimo to najlepiej jest stosować smoczą krew ostrożnie.

Badanie przeprowadzone na zwierzętach w 2011 roku wykazało, że niektóre rodzaje smoczej krwi mogą mieć działanie rozrzedzające krew. W szczególności wykazano to w przypadku produktów pochodzących z Daemonorops draco i Dracaena cochinchinensis.

Z tego powodu należy unikać przyjmowania smoczej krwi w przypadku przyjmowania leków rozrzedzających krew. Inne interakcje z lekami nie są znane, ale są możliwe.

Przed regularnym przyjmowaniem suplementów diety należy zawsze skonsultować się z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia. Przedyskutuj z nimi, czy jest to odpowiednie dla Ciebie i którzy producenci są najlepsi.

Przyjmowanie i stosowanie smoczej krwi

Smocza krew jest dostępna w postaci sproszkowanych kapsułek, a także ekstraktów alkoholowych i nalewek. Smoczą krew można również stosować w maściach na dolegliwości miejscowe.

W zależności od tego, do czego używasz smoczej krwi, jej forma będzie inna. Upewnij się, że stosujesz odpowiednią formę suplementu i skonsultuj się z lekarzem lub naturopatą.

Zawsze upewnij się, że otrzymujesz produkty od renomowanych i zaufanych firm.

Na wrzody

Stosuj smoczą krew w postaci maści, kremu lub innego produktu na owrzodzenia miejscowe. Pamiętaj, aby przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami na etykiecie.

Można również użyć nalewki lub ekstraktu rozcieńczonego w wodzie. Połącz 3 do 5 kropli na każdą uncję wody i użyj jako płukanki do ran.

Nie należy polegać na tych metodach, aby zastąpić zalecane przez lekarza leczenie miejscowego wrzodu.

Dla zdrowia układu trawiennego, biegunki, wspomagania leczenia raka i jako środek przeciwcukrzycowy

Przyjmuj suplement lub ekstrakt z nalewki wewnętrznie. Należy dokładnie przestrzegać wskazówek na etykiecie. Należy również przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza rodzinnego.

Nie należy polegać na smoczej krwi w celu zastąpienia leczenia zaleconego przez lekarza. Nie udowodniono jeszcze, że jest lekarstwem lub terapią na którekolwiek z nich.

Wnioski

Smocza krew była stosowana od wieków jako skuteczny suplement zdrowotny. W dzisiejszych czasach badania zaczynają przyglądać się niektórym z jej zalet.

Chociaż smocza krew wykazuje pewien potencjał, należy pamiętać, że nadal nie udowodniono, że leczy, leczy lub zapobiega jakimkolwiek chorobom. Upewnij się, że zapoznałeś się z efektami ubocznymi, interakcjami i ryzykiem. W pierwszej kolejności należy rozważyć leczenie zalecane przez lekarza.

Wypróbowanie smoczej krwi jako suplementu lub maści w celu poprawy zdrowia - lub wsparcia niektórych schorzeń - jest prawdopodobnie bezpieczne.

Ale najpierw skonsultuj się z lekarzem, aby sprawdzić, czy smocza krew jako suplement lub leczenie uzupełniające może naprawdę ci pomóc i czy nie będzie kolidować z przyjmowanymi lekami. Dowiedz się również, jakie źródła suplementu zaleca Twój lekarz.

Efekty Smoczej Krwi

Z powrotem do sklepu