Suplementy kolagenowe

Kolagen to jednen z najważniejszych składników odżywczych potrzebnych do zapewnienia zdrowia i witalności skóry, włosów, ścięgien, chrząstek, kości i stawów. Około 30. roku życia nasz organizm w naturalny sposób zaczyna produkować mniej kolagenu i pojawiają się pierwsze oznaki starzenia.

Suplementy kolagenowe Tozax są dobrze przyswajalne – organizm traktuje je tak, jakby zostały wyprodukowane naturalnie i wykorzystuje je tam, gdzie są potrzebne. Nasze produkty Coloxio, Coloxio Gold, Coloxio Complex  są bez dodatku cukrów. Nasi klienci chwalą efekty, przyjemny smak i łatwe przygotowanie w formie napoju..

#ShowMore#

 

Kolagen dla silnych stawów, mocnych kości i młodej skóry

Kolagen jest jednym z głównych białek budulcowych organizmu. Jest najważniejszym składnikiem tkanki łącznej, co oznacza, że wchodzi w skład chrząstek, kości, zębów, ścięgien, więzadeł, skóry i mięśni. Dominuje kolagen typu I, który stanowi około 90% wszystkich białek kolagenowych. Z tego powodu zaleca się stosowanie kolagenu na stawy w przypadku intensywnego wysiłku fizycznego i bólu.

 

Suplementy diety Tozax zawierające kolagen są dobrze przyswajalne - organizm radzi sobie z nimi tak, jakby produkował je naturalnie i wykorzystuje tam, gdzie są potrzebne. Nasze produkty Coloxio, Coloxio Gold, Coloxio Complex i Activegen Collagen nie zawierają dodatku cukrów. Nasi klienci chwalą sobie ich działanie, przyjemny smak i łatwość przygotowania w formie napoju.

 

Co to jest kolagen na stawy?

 

Kolagenowi przypisuje się szereg właściwości leczniczych i prozdrowotnych, ale tylko niektóre z nich są dobrze poznane i potwierdzone naukowo.

Wiadomo z całą pewnością, że:

 

Kolagen wzmacnia stawy i kości


Wpływ kolagenu na stawy jest dobrze zbadany. Kolagen zwiększa integralność chrząstki, elastycznej struktury chroniącej stawy, a jego zmniejszająca się z wiekiem ilość w chrząstce jest związana z chorobą zwyrodnieniową stawów. Kolagen przyjmowany na stawy może złagodzić objawy wcześniej istniejącej degeneracji, zmniejszyć powstawanie nowych zmian i zmniejszyć ból stawów. Suplementacja kolagenu na stawy jest konieczna przez minimum 3-6 miesięcy.

 

Nie tylko wapń i witamina D3 odpowiadają za zdrowe i mocne kości. Nie należy zapominać o kolagenie - ważnym składniku kości. Jego suplementacja przez co najmniej 3 miesiące wiąże się z mniejszym ryzykiem osteomalacji, osteoporozy i złamań kości.

 

Kolagen redukuje zmarszczki


Kolagen jest głównym składnikiem skóry. Jego produkcja w skórze zmniejsza się wraz z wiekiem, powodując zmarszczki i brak nawilżenia. Suplementacja kolagenem może spowolnić starzenie się skóry, poprawić nawilżenie, zredukować zmarszczki oraz zwiększyć napięcie i gęstość skóry. Przyjmowanie kolagenu przez co najmniej 2-3 miesiące stymuluje produkcję nowego kolagenu w skórze, a także innych białek odpowiedzialnych za jej strukturę - elastyny i fibryliny.

 

Kolagen poprawia kondycję tętnic


Kolagen jest ważnym składnikiem naczyń krwionośnych. Bez niego tętnice i żyły są słabe i kruche, co prowadzi do miażdżycy - choroby, w której uszkodzone tętnice "zatykają się" warstwą tłuszczu, zmniejszając światło tętnic, co stopniowo prowadzi do zawałów serca i udarów mózgu. Przyjmowanie kolagenu przez 6 miesięcy zmniejsza sztywność tętnic i kurczy zmiany miażdżycowe.

 

Suplementy diety Tozax zawierające kolagen są dobrze przyswajalne - organizm radzi sobie z nimi tak, jakby produkował je naturalnie i wykorzystuje tam, gdzie są potrzebne. Nasze produkty Coloxio, Coloxio Gold, Coloxio Complex i Activegen Collagen nie zawierają dodatku cukrów. Nasi klienci chwalą sobie ich działanie, przyjemny smak i łatwość przygotowania w formie napoju.

 

Kolagen na stawy. Czy suplementacja kolagenem jest konieczna?

 

 

 • Suplementacja kolagenem nie zawsze jest konieczna i dla każdego, ale może być bardzo przydatna. Szczególnie osoby po 50 roku życia odnoszą korzyści z jego stosowania, gdyż są bardziej narażone na stany zapalne i uszkodzenia mechaniczne stawów. Z wiekiem spada również gęstość kości, co wiąże się z ryzykiem osteoporozy i złamań kości, a suplementacja kolagenem wzmacnia kości, potencjalnie zmniejszając ryzyko złamań.

 

 • Suplementacja kolagenem jest zalecana każdemu, kto skarży się na bóle stawów lub kości, "chrupanie" stawów, reumatyzm, jest zagrożony osteomalacją i osteoporozą lub angażuje się w regularną aktywność fizyczną.

 

 • Dlaczego suplementacja kolagenem zamiast diety? Suplementy kolagenowe to najprostszy sposób na dostarczenie kolagenu do organizmu, ponieważ w diecie białko to występuje przede wszystkim w tkankach łącznych i skórze zwierząt. Prawie nikt nie spożywa mięsa z chrząstek czy skóry. Są one traktowane bardziej jak odpady. Jedynymi powszechnymi źródłami kolagenu w żywności mogą być długo gotowane buliony z kości i chrząstek, galaretki mięsne i owocowe. Jednak przy zwiększonym zapotrzebowaniu na peptydy kolagenowe nie wystarczy tylko picie rosołu. Dodatkowo suplementacja kolagenem w kapsułkach lub proszku pozwala nam na dokładne spożycie tego białka w odpowiednich ilościach sugerowanych przez badania naukowe.


Kolagen na stawy dla sportowców - dlaczego jest ważny?

 

 • Sportowcy to jedna z grup najbardziej narażonych na uszkodzenia stawów. Spowodowane jest to dużym obciążeniem biomechanicznym tkanki łącznej oraz niefizjologicznymi ruchami, np. przewroty, zmiany kierunku, nagłe zatrzymania. Wszystko to powoduje nadmierne obciążenie chrząstki, więzadeł i ścięgien. Kolagen na stawy dla sportowców może być bardzo ważny w leczeniu bieżących uszkodzeń, zapobieganiu urazom i zwyrodnieniom.
 • Kolagen polecany jest wszystkim sportowcom, szczególnie tym najbardziej narażonym na przeciążenia - trenującym zbyt intensywnie, odpoczywającym zbyt krótko, stosującym niewłaściwą technikę podczas treningów (co bardzo często zdarza się początkującym) oraz narażonym na stres spowodowany zawodami. Staw kolanowy to najczęstsza kontuzja sportowców. W celu ich zapobiegania zaleca się regularną suplementację kolagenem.
 • Badania z udziałem osób aktywnych fizycznie i zdrowych (bez choroby zwyrodnieniowej stawów) wykazały, że krótkotrwały wzrost degradacji kolagenu w trakcie i po treningu można wyeliminować przyjmując kolagen w dawce od 5 do 10 g przez okres od 3 do 6 miesięcy.
 • Suplementacja kolagenem dla sportowców może zapobiegać uszkodzeniom stawów i leczyć istniejące wcześniej urazy poprzez stymulację produkcji kolagenu w tkankach.

Kolagen bydlęcy:

 

 • Kolagen bydlęcy to naturalnie występujące białko występujące u wielu gatunków bydła, takich jak jaki, antylopy, bizony, bawoły wodne i krowy.
 • Większość kolagenu bydlęcego pochodzi od krów, ponieważ ich skóra i tkanki łączne są bogate w kolagen. W przeciwnym razie tkanki te zostałyby wyrzucone w przemyśle mięsnym, ale ponieważ są bogate w kolagen, skóry są poddawane recyklingowi i wykorzystywane do produkcji wysokiej jakości produktów zdrowotnych.
 • W wielu kulturach na całym świecie ludzie zawsze spożywali narządy i tkanki łączne krów. Jednak obecnie w wielu krajach zachodnich ludzie spożywają tylko mięso mięśniowe krów, które nie zawiera wszystkich bogatych składników odżywczych znajdujących się w innych częściach ciała.
 • Dlatego kolagen bydlęcy jest obecnie ekstrahowany ze skóry i tkanki łącznej i przekształcany w łatwo przyswajalny suplement.

Najczęściej sprzedawane

Cena

116523
1116523

Marki

Pozycji do wyświetlenia: 4
4 pozycji razem
Z powrotem do sklepu