Jak przyjmować suplementy kolagenowe


Treści:

  • Czym jest kolagen i czy powinienem go przyjmować?
  • Czy suplementy kolagenowe zwiększają elastyczność skóry?
  • Jak przyjmować suplementy kolagenowe?
  • Czy warto przyjmować suplementy kolagenowe?
  • Trochę o naszych suplementach kolagenowych

kolagen111

Uważa się, że suplementy kolagenowe korzystnie wpływają na skórę, włosy, paznokcie, kości i inne struktury. Na rynku dostępne są setki suplementów kolagenowych w postaci proszków, kapsułek i napojów, zwykle pochodzących ze źródeł bydlęcych i morskich, ale porady dotyczące tego, kiedy i jak przyjmować suplementy kolagenowe są różne. Nic dziwnego, że ludzie są zdezorientowani, więc poniżej znajduje się krótki przewodnik na temat przyjmowania suplementów kolagenowych.

Czym jest kolagen i czy powinienem go przyjmować?

To najczęściej zadawane pytanie. Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w naszym organizmie. Występuje w skórze, mięśniach, naczyniach krwionośnych i innych tkankach i strukturach, a jego główną rolą jest wzmacnianie tych układów. Produkcja kolagenu spada wraz z wiekiem, a ponieważ wystarczająca ilość kolagenu jest potrzebna do utrzymania naszych stawów i skóry, wielu konsumentów decyduje się na wprowadzenie suplementu kolagenu do swojej diety.

Czy suplementy kolagenowe zwiększają elastyczność skóry?

Oprócz utraty kolagenu w wyniku starzenia się, skóra zaczyna również tracić elastynę, która jest białkiem umożliwiającym skórze rozciąganie się i powrót do pierwotnego kształtu. Ta utrata elastyczności skutkuje obwisłą, pomarszczoną lub zwietrzałą skórą.

Jedno z niewielkich badań trwających trzy miesiące wykazało, że przyjmowanie kolagenu, a dokładniej peptydów kolagenowych, doprowadziło do znacznej poprawy elastyczności i jędrności skóry już w czwartym tygodniu. Odrębne badanie wykazało, że przyjmowanie kolagenu wraz z innymi składnikami, takimi jak kwas hialuronowy, znacznie zwiększyło elastyczność, nawilżenie i gładkość skóry.

Jak przyjmować suplementy kolagenowe?

Istnieją różne opinie na temat przyjmowania suplementów kolagenowych, a poniżej przedstawiam moje zalecenia:

Kolagen na pusty żołądek?

Jeśli zdecydowałeś się na wprowadzenie suplementu kolagenowego, kiedy powinieneś go przyjmować? Suplementy z kolagenem można przyjmować o dowolnej porze dnia, z jedzeniem lub bez. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zdecydowanie lepiej jest przyjmować suplementy kolagenowe na czczo, ponieważ kwas żołądkowy może denaturować kolagen, czyniąc jego część bezużyteczną. Potrzebujemy kolagenu chronionego przed kwasem żołądkowym, ale rozkładanego w jelitach przez enzymy trawiące białko na mniejsze cząsteczki, które następnie mogą zostać wchłonięte do krwiobiegu.

Czy powinienem przyjmować kolagen rano czy wieczorem?

Nie ma dowodów sugerujących, że przyjmowanie kolagenu o określonej porze dnia robi jakąkolwiek różnicę. Ponieważ jednak procesy regeneracyjne organizmu, w tym skóry, są najbardziej intensywne we wczesnych godzinach porannych, nie byłoby nic złego w przyjmowaniu kolagenu w nocy, ale jeśli okaże się to trudne, nie martw się i po prostu przyjmuj go, kiedy tylko możesz.

Kolagen z witaminą C?

Często słyszy się, że kolagen powinien być przyjmowany z witaminą C, aby zmaksymalizować jego działanie, i do pewnego stopnia jest to prawda. Witamina C jest zdecydowanie potrzebna organizmowi do produkcji kolagenu. Większość z nas uważa, że dostarczamy witaminę C w wystarczających ilościach w diecie, ale badania sugerują inaczej, ponieważ witamina C bierze udział w wielu procesach zachodzących w naszym organizmie i jest łatwo wydalana, co prowadzi do nieoptymalnych ilości we krwi.

Zalecam przyjmowanie witaminy C niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na suplementację kolagenem, czy nie. Jeśli zdecydujesz się na przyjmowanie kolagenu, nie jest konieczne jednoczesne przyjmowanie witaminy C, aby uzyskać pełne korzyści z kolagenu. Przyjmowanie kwaśnej witaminy C lub nawet buforowanych suplementów witaminy C po prostu nie jest w stanie zapewnić organizmowi wysokich dawek.

Co jest lepsze, kolagen czy kwas hialuronowy?

Kolagen jest białkiem potrzebnym do utrzymania naszych struktur i gruczołów, podczas gdy kwas hialuronowy działa razem z kolagenem w celu nawilżenia i zapewnienia elastyczności stawów, a także skóry. Dlatego uważam, że obie te naturalne substancje są ważne i powinny być przyjmowane razem. Nasze kolageny COLOXIO GOLD i COLOXIO COMPLEX również zawierają kwas hialuronowy.

Kolagen rybi, wołowy czy wegański?

Istnieje kilka rodzajów kolagenu, z których każdy składa się z różnych peptydów lub aminokwasów pochodzących z bydła lub ryb. Upewnij się, że kupujesz hydrolizowany kolagen, ponieważ w tej formie łańcuchy aminokwasów zostały rozbite na mniejsze łańcuchy, dzięki czemu są łatwiejsze do wchłonięcia i wykorzystania przez organizm.

Zarówno kolagen bydlęcy, jak i rybi zawierają kolagen typu 1, prolinę i glicynę, ale w przeciwieństwie do kolagenu bydlęcego, peptydy kolagenu rybiego są znacznie mniejsze, więc są łatwiej trawione i wchłaniane, zalewając skórę i stawy tym budującym skórę i kości składnikiem odżywczym. Jedno z badań wykazało, że u uczestników, którzy przyjmowali kolagen rybi w połączeniu z przeciwutleniaczami przez dwa miesiące, znacznie poprawiła się elastyczność i nawilżenie skóry.

Czy warto przyjmować suplementy z kolagenem?

Od około 25 roku życia zawartość kolagenu w naszym organizmie zmniejsza się w tempie około 1,5%, więc zanim osiągniemy wiek 40 lat, poziom kolagenu spadnie aż o 30%.

Naukowcy badają kolagen od wczesnych lat 70-tych. Niektóre badania sugerują, że pewne rodzaje peptydów kolagenowych są skuteczne na stawy i pomogły wielu osobom cierpiącym na problemy zapalne jelit. Wiele osób przyjmuje kolagen na skórę i często powołuje się na jego korzyści, ale nadal istnieje wiele kontrowersji wokół suplementów kolagenowych i ich korzyści dla skóry, stawów i innych struktur.

Jeśli zamierzasz przyjmować kolagen na skórę lub do innych celów, upewnij się przynajmniej, że jest to kolagen morski lub rybi ze względu na jego mniejszą strukturę molekularną, a także upewnij się, że kolagen jest hydrolizowany, co zapewnia jego wykorzystanie w organizmie.

Trochę o naszych suplementach kolagenowych

W naszym sklepie internetowym oferujemy 4 rodzaje kolagenów.

Coloxio Complex: co powinno Cię najbardziej zainteresować w tym suplemencie diety? Wysoka wchłanialność i użyteczność. Zawartość peptydów kolagenowych - 5000 miligramów na saszetkę - jest bardzo wysoka nawet w porównaniu do innych suplementów kolagenowych dostępnych na rynku. Opakowanie zawiera 30 poręcznych saszetek, które można łatwo zabrać ze sobą w każdą podróż. Przygotuj pyszny napój z każdej saszetki o dowolnej porze dnia.

Coloxio Gold: to nasz produkt o najwyższej zawartości peptydów kolagenowych! Ilość 6000 miligramów na saszetkę jest niezwykle wysoka nawet w porównaniu z innymi suplementami kolagenowymi dostępnymi na rynku. Po prostu dodaj nasz proszek Coloxio Gold do wody, dowolnego napoju smakowego lub jedzenia i zacznij wyglądać i czuć się młodziej dzięki jego działaniu odwracającemu wiek! Każda saszetka Coloxio Gold jest wzbogacona hydrolizowanym kolagenem, kwasem hialuronowym, witaminą C, cynkiem i selenem.

Activegen Collagen: Produkt o unikalnym połączeniu składników aktywnych, które korzystnie wpływają na poprawę elastyczności i nawilżenia skóry. Suplement diety z peptydami kolagenowymi i witaminą C w postaci proszku do sporządzania pysznego napoju o smaku cytrusowym. Witamina C przyczynia się również do prawidłowej produkcji kolagenu i prawidłowego funkcjonowania kości, chrząstek i skóry. Dlatego połączenie peptydów kolagenowych i witaminy C to naprawdę skuteczny duet!

Coloxio: co powinno Cię najbardziej zainteresować w suplemencie diety Coloxio? Wysoka wchłanialność i użyteczność. Wysoka zawartość peptydów kolagenowych (3000 miligramów w jednej saszetce) i witaminy C 160 mg, wraz z kwasem hialuronowym 50 mg i pierwiastkami takimi jak cynk czy selen, tworzą świetny koktajl dla urody i zdrowego ruchu bez bólu. Opakowanie zawiera 30 poręcznych saszetek, które można łatwo zabrać ze sobą w podróż. A o każdej porze dnia przygotować pyszny napój o orzeźwiającym cytrusowym smaku.

Zobacz naszą ofertę kolagenów i witamin TUTAJ.

Z powrotem do sklepu