Kolagen bydlęcy: korzyści i zastosowania w promowaniu zdrowych tkanek

Treść:

 • Czym jest kolagen typu 1 i typu 3?
 • Co jest lepsze: Kolagen bydlęcy czy morski?
 • Korzyści z kolagenu bydlęcego
 • Rodzaje i zastosowania suplementów kolagenu bydlęcego
 • Kolagen bydlęcy i jego skutki uboczne.
 • Kolagen bydlęcy

 

Kolagen bydlęcy to naturalnie występujące białko występujące u wielu gatunków bydła, takich jak jaki, antylopy, bizony, bawoły wodne i krowy.

 

Większość kolagenu bydlęcego pochodzi od krów, ponieważ ich skóra i tkanki łączne są bogate w kolagen. W przeciwnym razie tkanki te zostałyby wyrzucone w przemyśle mięsnym, ale ponieważ są bogate w kolagen, skóry są poddawane recyklingowi i wykorzystywane do produkcji wysokiej jakości produktów zdrowotnych.

 

W wielu kulturach na całym świecie ludzie zawsze spożywali narządy i tkanki łączne krów. Jednak obecnie w wielu krajach zachodnich ludzie spożywają tylko mięso mięśniowe krów, które nie zawiera wszystkich bogatych składników odżywczych znajdujących się w innych częściach ciała.

 

Dlatego kolagen bydlęcy jest obecnie ekstrahowany ze skóry i tkanki łącznej i przekształcany w łatwo przyswajalny suplement.

 

Kolagen bydlęcy uzyskuje się poprzez gotowanie produktów ubocznych pochodzenia bydlęcego w wodzie. Ekstrakt ten jest następnie suszony i mielony na proszek, aby stworzyć suplementy, których używamy dzisiaj.

 

Istnieją trzy typy kolagenu: Typ 1, Typ 2 i Typ 3. Typ I stanowi ponad 90% ludzkiego kolagenu, a przyjmowanie kolagenu wołowego wzmacnia typ 1 i 3 w naszym organizmie.

 

Czym jest kolagen typu 1 i typu 3?

 

Kolagen typu I jest ważny dla skóry, kości, ścięgien i więzadeł, którym zapewnia wytrzymałość mechaniczną i trwałość.

Z kolei kolagen typu III jest obecny w skórze, mięśniach i naczyniach krwionośnych. Ponieważ kolagen bydlęcy wzmacnia oba typy, może pomóc we wzmocnieniu skóry, kości, ścięgien i nie tylko.

 

Kolagen bydlęcy składa się głównie z trzech ważnych aminokwasów: glicyny (33%), proliny i hydroksyproliny (22%), które są kluczowymi elementami budulcowymi kolagenu, ścięgien i więzadeł. W szczególności hydroksyprolina może również wspierać normalne procesy zapalne i wspierać funkcje odpornościowe.

 

Co jest lepsze: Kolagen bydlęcy czy morski?

 

Inne rodzaje kolagenu, takie jak kolagen morski, zwiększają zawartość kolagenu typu I i II. Kolagen typu II składa się z luźnych włókien, które nadają elastyczność stawom i uelastyczniają chrząstkę.

 

Kolagen bydlęcy jest zalecany, jeśli jesteś zainteresowany poprawą swoich zdolności sportowych poprzez optymalizację wzrostu. Jeśli chcesz poprawić zdrowie stawów i chrząstek, lepszym wyborem może być kolagen morski.

 

Zalety kolagenu wołowego

 

Teraz, gdy rozumiemy już, czym jest kolagen wołowy, przyjrzyjmy się korzyściom płynącym z jego przyjmowania.

 

Z biegiem czasu produkcja kolagenu w naszym organizmie spada. Może to być spowodowane starzeniem się, paleniem tytoniu, ekspozycją na słońce, nadmiernym spożyciem alkoholu, brakiem snu, a nawet ćwiczeniami.

 

Kolagen bydlęcy ma wiele zalet:

 

 • Może wspierać cele odchudzania, ponieważ jest to białko, które może sprawić, że poczujesz się pełny.
 • Może pomóc w budowaniu mięśni, ponieważ białko odgrywa dużą rolę w budowaniu mięśni.
 • Może pomóc wzmocnić skórę, kości, ścięgna i nie tylko.
 • Może pomóc złagodzić objawy choroby zwyrodnieniowej stawów.
 • Może zwiększyć elastyczność, nawilżenie i gęstość kolagenu w skórze.
 • Może zmniejszyć starzenie się skóry i prawdopodobieństwo powstawania zmarszczek.
 • Jednakże, chociaż kolagen bydlęcy wykazał obiecujące wyniki w ostatnich badaniach, potrzeba więcej badań na ludziach, aby zweryfikować jego działanie.

 

Rodzaje i zastosowanie suplementów kolagenu bydlęcego

 

Istnieją dwa rodzaje suplementów diety z kolagenem bydlęcym: żelatyna i hydrolizowane peptydy kolagenu bydlęcego (w skrócie hydrolizowany kolagen).

 

Żelatyna to ta sama żelatyna, którą można znaleźć w większości spiżarni. Zazwyczaj jest ona sproszkowana i używana w deserach lub do zagęszczania płynów. Można ją znaleźć w puddingach, deserach żelatynowych lub w zupach i gulaszach.

 

Ale czym są peptydy kolagenu wołowego? Peptyd wołowy, znany również jako hydrolizowane peptydy kolagenu wołowego, to rodzaj kolagenu, który jest rozkładany, aby ułatwić jego wchłanianie przez organizm.

 

Występuje w postaci proszków, tabletek lub kapsułek, a nawet produktów do twarzy, ciała i włosów.

 

Kolagen bydlęcy i jego skutki uboczne.

 

Przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek suplementów diety należy zapoznać się z ich skutkami ubocznymi.

 

Chociaż kolagen bydlęcy jest dobrze tolerowany i ma bardzo niewiele skutków ubocznych, niektórzy użytkownicy mogą doświadczać wzdęć lub rozstroju żołądka, jeśli jest przyjmowany w postaci żelatyny.

 

Niektórzy użytkownicy uważają również, że ma on nieprzyjemny smak, jeśli jest przyjmowany w innych formach.

 

Kolagenu wołowego należy również unikać w przypadku alergii na wołowinę lub białko krowie, ponieważ jest to produkt uboczny krowy.

 

Kolagen wołowy

Czym więc jest kolagen wołowy?

 

Kolagen bydlęcy to substancja pochodząca głównie od krów, o której wiadomo, że pomaga poprawić elastyczność skóry, budować mięśnie i łagodzić objawy choroby zwyrodnieniowej stawów.

 

Kolagen bydlęcy jest najczęściej przyjmowany w postaci proszku. Jednak przyjmowany w postaci żelatyny może powodować wzdęcia i może być nieodpowiedni dla osób wrażliwych na białko krowie.

 

Zwiększ spożycie kolagenu dzięki odżywkom luzem

Od 2016 roku jesteśmy liderami w dziedzinie suplementów diety. Nasza oferta suplementów diety składa się z czystych, naturalnych składników, które zapewniają rzeczywiste rezultaty.

 

 

Przejrzyj nasze produkty i znajdź suplement diety odpowiedni dla siebie już dziś!

Z powrotem do sklepu