Czy kolagen pomaga na trądzik?

Więc wydałeś resztki pieniędzy na serum na wypryski i kremy, które obiecują pomóc Ci pozbyć się pryszczy i ich blizn, wypróbowałeś wszystkie domowe sposoby, które znalazłeś w Internecie, aby pomóc Ci pozbyć się trądziku i nadal nie uzyskujesz żadnych rezultatów?

 

Nie zniechęcaj się, nie jesteś w tym sam! Zabiegi punktowe mogą działać na pryszcze, ale są to zabiegi miejscowe i działają tylko na najwyższe warstwy skóry. Rdzeń pryszcza znajduje się w rzeczywistości znacznie głębiej w skórze, gdzie serum i zabiegi punktowe nie mogą dotrzeć.

 

Jeśli chcesz naprawdę pozbyć się zarówno aktywnego trądziku, jak i blizn, musisz podejść do nich od wewnątrz, łącząc zabiegi miejscowe z suplementem kolagenowym, który działa na pryszcze od wewnątrz.

 

 

Spis treści:

  • Czy kolagen może pomóc na trądzik?
  • Czy suplementy kolagenowe mogą pomóc z bliznami potrądzikowymi?
  • Czy kolagen może pomóc zmniejszyć pigmentację trądziku?
  • Czy kolagen może pomóc z bliznami potrądzikowymi i pryszczami?
  • Najlepszy kolagen

trądzik

Czy kolagen może pomóc na trądzik?

 

Kolagen. To modne słowo, które ostatnio pokochał przemysł kosmetyczny ze względu na jego zdolność do leczenia drobnych linii i zmarszczek. Ale czy wiesz, że kolagen może również zdziałać cuda, pomagając pozbyć się trądziku?

 

Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w organizmie i stanowi 80% skóry, więc nie ma wątpliwości, że gromadzenie większej ilości tego cudownego białka pomoże poprawić zdrowie skóry. Ale w jaki sposób kolagen może pomóc w walce z trądzikiem?

 

 

1. Zmniejsza zaczerwienienie i podrażnienie skóry

Podstawowe aminokwasy obecne w kolagenie doskonale zmniejszają stan zapalny skóry. Zmniejszenie stanu zapalnego może zapobiec powstawaniu nowych wyprysków na skórze, ponieważ bakterie wywołujące trądzik zwykle rozwijają się w stanach zapalnych, w przeciwieństwie do zdrowej skóry.

https://www.tozax.pl/sekcje/blog/9-waznych-funkcji-bialka-w-organizmie/

 

Ponadto produkty kolagenowe zawierają również duże ilości cynku, który jest silnym środkiem przeciwzapalnym. Może pomóc zmniejszyć podrażnienie i zaczerwienienie wokół pryszczy, zmniejszając ich potencjalny ból i pomagając skórze wyglądać na mniejszą i mniej widoczną (to znaczy, jeśli musisz cierpieć z powodu skazy, z pewnością możesz obejść się bez jaskrawoczerwonej aureoli wokół niej!) Cynk bierze również udział w gojeniu się ran i może przyspieszyć gojenie się plam i skóry.

 

2. Wzmacnia i nawilża skórę

Wszyscy lubią "pomagać", gdy cierpisz na trądzik, a najczęstszą radą jest zwykle - pij więcej wody. Cóż, około 60% kolagenu to woda, więc budowanie większej ilości kolagenu zasadniczo nawilża skórę i zmywa toksyny, bakterie i zanieczyszczenia ze skóry.

 

Aby uzyskać dodatkowy bonus, wybierz kolagen, taki jak Coloxio GOLD. Zastosowane składniki mogą również pomóc zwiększyć ilość kwasu hialuronowego w skórze (i jestem pewien, że fanatycy pielęgnacji skóry już wiedzą, o co chodzi). Kwas hialuronowy jest w zasadzie magnesem wodnym, który może pomóc napiąć skórę i wygładzić jej teksturę, dzięki czemu wypryski będą znacznie mniej widoczne. Ponadto produkt ten zawiera największą ilość peptydów kolagenowych!!! Ilość 6000 miligramów na saszetkę jest niezwykle wysoka nawet w porównaniu z innymi suplementami kolagenowymi dostępnymi na rynku.

 

trądzik1_1

 

Czy suplementy kolagenowe pomogą na blizny potrądzikowe?

Kolagen może zatem pomóc zmniejszyć aktywny trądzik. Ale czy kolagen może pomóc w przypadku blizn potrądzikowych? Na szczęście odpowiedź brzmi: tak! Suplementy kolagenowe będą miały największy wpływ na pozbycie się tych irytujących pigmentowanych przypomnień, które spoglądają na Ciebie każdego ranka po tym, jak Twoja skóra zwalczyła wspomniany wcześniej pryszcz.

Zniknięcie pigmentacji i wyprysków trądzikowych trwa znacznie dłużej, ponieważ dochodzi do uszkodzenia głębszych warstw skóry, ale to właśnie tam kolagen ma największy wpływ.

 

 

Czy kolagen może pomóc zmniejszyć przebarwienia potrądzikowe?

Przebarwienia spowodowane trądzikiem są wynikiem nadprodukcji melaniny. Witamina C, prekursor produkcji kolagenu, zmniejsza produkcję melaniny poprzez hamowanie enzymu tyrozynazy. Zmniejszenie produkcji melaniny pomoże bliznom szybciej zniknąć.

 

trądzik2

Czy kolagen może pomóc na blizny potrądzikowe i wgłębienia?

Wgłębienia są spowodowane fizycznym uszkodzeniem kolagenu skóry, co powoduje, że skóra zapada się w miejscu, w którym znajdowała się skaza, a na powierzchni tworzy się wgłębienie lub wgłębienie. Budowa kolagenu może zasadniczo pomóc wypchnąć wgłębienie i wygładzić powierzchnię skóry. Tworzenie kolagenu zwiększa również produkcję aminokwasu glicyny, który pomaga nawilżyć i ujędrnić skórę. Nawilżona skóra ma również gładszą powierzchnię, co może zmniejszyć widoczność wgłębień na skórze.

 

Dobrą wiadomością jest to, że zarówno wgłębienia, jak i pigmentację można zwalczać za pomocą jednego suplementu kolagenu, który pomaga budować i chronić najgłębsze warstwy skóry, aby pomóc jej jak najszybciej zregenerować się po bliznach potrądzikowych.

 

Najlepszy kolagen na trądzik

Więc wiesz, że chcesz suplementu kolagenu, ale pytanie brzmi, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie? Chociaż wszystkie suplementy kolagenowe mają swoje zalety w pomaganiu skórze, wybór suplementu kolagenowego, który zapewni również :

  • odżywianie kości, chrząstek, ścięgien i więzadeł
  • uzdrowienie i wzmocnienie mięśni
  • regenerację nie tylko skóry, ale także paznokci i włosów
  • i wreszcie jako zapobieganie starzeniu się

-Wszystko to może dać najlepsze rezultaty.

 

trądzik3

 

Z powrotem do sklepu