Biegunka i zespół jelita drażliwego nie muszą być poważnym problemem

W tym artykule omówimy niektóre z czynników, które należy wziąć pod uwagę w przypadku zespołu jelita drażliwego, wraz z najlepszymi probiotykami.

1. Jakie rzeczy pogarszają zespół jelita drażliwego?

2. Co mogą zrobić probiotyki w przypadku zespołu jelita drażliwego i objawów biegunki?

3. Jakie szczepy probiotyków są najlepsze na zespół jelita drażliwego?

 

Zespół jelita drażliwego z biegunką nie jest spacerkiem po różanym ogrodzie. Częste wizyty w toalecie z zespołem jelita drażliwego mogą utrudniać wykonywanie codziennych czynności. Jednak dzięki odpowiednim suplementom zespół jelita drażliwego i biegunka mogą być możliwe do opanowania. Najlepszym suplementem na zespół jelita drażliwego są probiotyki, ale prawdopodobnie zastanawiasz się dokładnie, które suplementy powinieneś przyjmować.

 

1. Jakie rzeczy pogarszają zespół jelita drażliwego?

Dobrze jest przyjmować suplementy, takie jak probiotyki, aby pomóc w walce z zespołem jelita drażliwego i biegunką, ale przyjmowanie suplementów nie ma większego sensu, jeśli nie podejmiesz wraz z nimi innych środków. Poniżej omówimy niektóre z rzeczy, których należy unikać.

 • Smażone potrawy
  Zwłaszcza smażone potrawy są prawdopodobnie najgorszą rzeczą, jaką można spożywać, jeśli chodzi o biegunkę, ze względu na wysoką zawartość tłuszczu. Wynika to z faktu, że żywność o wysokiej zawartości tłuszczu, zwłaszcza niezdrowe tłuszcze, jest trudna do strawienia i może prowadzić do znacznie gorszych objawów.
 • Produkty mleczne
  Każdy reaguje inaczej, ale nabiał może być wyzwalaczem dla niektórych osób z zespołem jelita drażliwego i wskazane jest, aby przynajmniej dowiedzieć się, jak produkty mleczne sprawiają, że czujesz się po ich spożyciu. Jeśli po ich spożyciu poczujesz się gorzej, rozsądnie będzie trzymać się od nich z daleka.
 • Zbyt dużo błonnika
  Spożywanie błonnika może złagodzić objawy zespołu jelita drażliwego, ale jeśli spożywasz go zbyt dużo, może to mieć odwrotny skutek i pogorszyć objawy.
 • Alkohol
  Jeśli jesteś jedną z tych osób, które od czasu do czasu piją, aby złagodzić stres, może to nie być dobry pomysł, jeśli masz problemy z IBS-D. Dzieje się tak, ponieważ alkohol podrażnia jelita i zmniejsza naszą zdolność do trawienia węglowodanów. Zwykle prowadzi to do pogorszenia objawów zespołu jelita drażliwego.
 • Kofeina
  Kofeina może przyspieszyć motorykę jelit. Oznacza to, że organizm przetwarza pokarm w krótszym czasie. W przypadku osób cierpiących na biegunkę może to prowadzić do częstszych wizyt w toalecie, co sprawia, że i tak już nieprzyjemny problem staje się jeszcze bardziej uciążliwy.
 • Przetworzona żywność
  Przetworzona żywność może być bardzo dużym problemem dla osób cierpiących na biegunkę. Przetworzona żywność zawiera wiele dodatków, które mogą pogorszyć objawy biegunki. Najczęstsze przetworzone produkty, których należy unikać to słodycze, chipsy i przetworzone mięso.
 • Stres
  Stresu w życiu nie da się całkowicie uniknąć, ale gdybyś mógł zrobić pewne rzeczy, aby utrzymać stres na dystans, prawdopodobnie zauważyłbyś poprawę objawów zespołu jelita drażliwego. Nasze ciało jest połączone z jelitami i mózgiem, więc gdy mózg jest nadmiernie pobudzony, aktywność jelit może pójść w jego ślady. Prowadzi to do nasilenia objawów.
 • Sztuczne słodziki i cukier
  Wreszcie, osoby z zespołem jelita drażliwego powinny unikać sztucznych słodzików i zbyt dużej ilości cukru. Cukry, w tym cukier stołowy (sacharoza) i naturalne cukry występujące w owocach i warzywach, mogą stymulować jelita do wydalania wody i elektrolitów. Może to prowadzić do luźnych stolców, które w przypadku spożycia dużych ilości mogą powodować biegunkę. Jeśli chodzi o sztuczne słodziki, nasze ciała nie są w stanie ich w pełni strawić. Powoduje to większe obciążenie układu trawiennego, co może prowadzić do pogorszenia objawów zespołu jelita drażliwego.

Biegunka

 

 

2. Co mogą zrobić probiotyki w przypadku objawów zespołu jelita drażliwego i biegunki?

Teraz, gdy już wiesz, czego powinieneś unikać przed suplementacją probiotykami, nadszedł czas, aby przejść do tego, co dokładnie probiotyki mogą zrobić dla zespołu jelita drażliwego:

 • Przywraca równowagę jelitową: równowaga dobrych i złych bakterii w jelitach jest ważna dla ogólnego stanu zdrowia. Utrzymanie dobrej równowagi pomoże złagodzić objawy zespołu jelita drażliwego.
 • Zmniejsza stan zapalny w jelitach: Stan zapalny w jelitach jest główną przyczyną biegunki w zespole jelita drażliwego. Dzieje się tak, ponieważ stan zapalny w jelitach zmniejsza wchłanianie sodu i wody, a także zwiększa wyciek płynów, prowadząc do cienkich i wodnistych stolców.
 • Zmniejszając stan zapalny za pomocą probiotyków, objawy zespołu jelita drażliwego ulegną znacznej poprawie.
  Poprawia funkcję bariery jelitowej: silna bariera jelitowa zapobiega przedostawaniu się patogennych mikroorganizmów i toksycznych cząsteczek do krwiobiegu, co może powodować stan zapalny i pogarszać objawy zespołu jelita drażliwego.
 • Regulacja wypróżnień: probiotyki oczyszczają organizm z produktów przemiany materii, umożliwiając regularne wypróżnienia. Jest to korzystne dla osób z zespołem jelita drażliwego, ponieważ pomaga regulować wypróżnienia i zmniejsza liczbę wizyt w toalecie.
 • Teraz, gdy omówiliśmy rzeczy, których należy unikać w przypadku zespołu jelita drażliwego i korzyści płynące ze stosowania probiotyków w celu łagodzenia objawów, nadszedł czas, aby zagłębić się w najlepsze probiotyki na biegunkę i zespół jelita drażliwego.
 • Przy tak wielu dostępnych opcjach, wybór właściwego może być przytłaczający. Jeśli jednak zrozumiesz, czego szukać w probiotyku i weźmiesz pod uwagę swoje specyficzne potrzeby, możesz znaleźć najlepszy probiotyk, który pomoże złagodzić objawy biegunki i zespołu jelita drażliwego.

Biegunka1

 

3. Jakie szczepy probiotyczne są najlepsze na zespół jelita drażliwego?

Ostatnią rzeczą, którą omówimy, są najlepsze szczepy probiotyczne. W ten sposób masz możliwość przyjrzenia się suplementom, o których wspominamy i wiedzieć, że są one skuteczne w leczeniu objawów.

 

Bifidobacterium infantis

Jeśli objawy wzdęć i wzdęć są poważne, należy przyjmować suplement z Bifidobacterium infantis.

 

Lactobacillus paracasei

Lactobacillus Paracasei to kolejny świetny szczep, który powinien znaleźć się w suplemencie probiotycznym. Może on pomóc w takich kwestiach jak zdrowie skóry, zdrowie jelit (mikrobiota jelitowa, IBS, choroba uchyłkowa, biegunka, zaparcia, bariera jelitowa, zapalenie żołądka i jelit), a także może zwiększyć odporność.

 

 

Lactobacillus Rhamnosus

Kolejnym szczepem jest Lactobacillus Rhamnosus, który jest również doskonałym szczepem probiotycznym na IBS-D. Po pierwsze, Lactobacillus Rhamnosus jest znany z leczenia biegunki, czy to spowodowanej antybiotykami, czy objawami IBS. Wiadomo, że wzmacnia barierę jelitową i przywraca równowagę naturalnej flory jelitowej. Oprócz tych korzyści, Lactobacillus Rhamnosus zwiększa produkcję krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które mają wiele korzyści zdrowotnych (jak zobaczysz poniżej).

 

Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem probiotyków, możesz je znaleźć klikając tutaj.

Z powrotem do sklepu