Poranna pielęgnacja skóry w 5 krokach dla promiennej cery

Treść:

  • Wprowadzenie
  • Krok 1: Czyszczenie wyłącznie wodą
  • Krok 2: Hydrozol (tonik)
  • Krok 3: Serum i składniki aktywne
  • Zabiegi
  • Krok 4: Nawilżenie
  • Krok 5: Ochrona przeciwsłoneczna
  • Podsumowanie - Wskazówka


Stosowanie produktów do pielęgnacji skóry w najbardziej efektywny sposób zapewni ich prawidłowe działanie i pozwoli uniknąć marnowania pieniędzy na kosztowną pielęgnację skóry.

Strona główna

Mój schemat pielęgnacji skóry, a dokładniej poranna rutyna pielęgnacyjna, zmienia się w zależności od pory roku i stanu mojej skóry. Wraz z nadejściem wiosny bardziej złuszczam naskórek, aby pozbyć się suchej zimowej skóry i używam podkładów nawilżających (myślę o olejkach i serum nawilżającym), które są mniej ciężkie (lub tłuste) niż te, których używałam zimą.

Ale nie chodzi tylko o produkty, których używam, ale także o kolejność, w jakiej ich używam.

Zgodnie z ogólną zasadą, produkty do pielęgnacji skóry powinny być nakładane od najlżejszych do najcięższych.

Jeśli więc interesuje Cię, jak wygląda moja wiosenna poranna rutyna pielęgnacyjna, czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.

 

skora_1

 

Krok 1: Oczyszczanie wyłącznie wodą

Rano oczyszczam skórę wyłącznie wodą. Ponieważ wieczorem wykonuję pełne oczyszczanie, aby usunąć makijaż i zanieczyszczenia, często następnego ranka nadal czuję produkt. Szczerze mówiąc, moja skóra nigdy nie wyglądała lepiej niż wtedy, gdy rano oczyszczam ją wodą.

Jeśli jesteś sceptyczny, spróbuj użyć gąbki konjac, która jest delikatną gąbką złuszczającą wykonaną z korzenia rośliny konjac. Naturalne glinki pomagają naturalnie oczyścić skórę, ponownie nie pozbawiając jej oleju.

Krok 2: Hydrosol (tonik)

Po oczyszczeniu używam hydrozolu, który dodaje skórze barierę wodną. Pomaga to działać jako dobra baza dla wszystkiego, co nastąpi później. Moje ulubione hydrolaty zawierają niewielkie ilości olejków eterycznych, takich jak lawenda lub róża, które doskonale pomagają składnikom aktywnym wnikać w skórę (następny krok).

Krok 3: Serum i składniki aktywne

Teraz nadszedł czas na to, co nazywam "do'strokes". Produkty, które zawierają składnik - na przykład kwas salicylowy - zaprojektowany w celu osiągnięcia określonego efektu, są uważane za "aktywatory". Zwykle są to produkty "rozjaśniające" lub "korektory". Produkty te, a także serum, działają na określone problemy, obawy lub korzyści dla skóry.

Serum nakłada się jako pierwsze, aby wsiąkło bezpośrednio w skórę. Następnie lubię nakładać produkty aktywne i pozostawić je na kilka minut, zanim przejdę dalej. W ten sposób pozostałe produkty dopełniają całości.

ZABIEGI (OPCJONALNIE)

Ten krok jest opcjonalny w zależności od tego, czy zdecydujesz się na zabieg. Na przykład, na tym etapie użyłabym kuracji punktowej, aby pomóc wyleczyć pryszcze lub mogłabym użyć dowolnej kuracji pod oczy (takiej jak serum, olejek lub krem). Zabiegi są zwykle "punktowe", więc niezależnie od konsystencji, nakładam je po serum.

Jeśli stosuję kurację punktową na pryszcze, zwykle pozostawiam ją na minutę lub dwie, ponieważ nie chcę rozprowadzać jej po całej twarzy w następnym kroku.

 

skora1_1

 

Krok 4: Nawilżenie

Następnie przechodzę do kremu nawilżającego. Zwykle wybieram gęsty krem nawilżający, używając balsamu do twarzy lub gęstego olejku do twarzy. Rzadko używam kremów, ponieważ czuję, że moja skóra lepiej reaguje na oleje roślinne.

Dodaję olej, wklepując go w twarz, a następnie wmasowując go w skórę pociągnięciami w górę. Ten proces zajmuje mi zwykle kilka minut. Pomaga to rozprowadzić produkt na skórze, a ja czuję się rozpieszczona mini masażem twarzy.

Jeśli używam balsamu, najpierw rozgrzewam go w dłoniach, rozcierając go między nimi, aby nadać mu bardziej tłustą konsystencję, a następnie postępuję jak powyżej.

Krok 5: Ochrona przeciwsłoneczna

Zawsze powinieneś używać ochrony przeciwsłonecznej. Jeśli zamierzam jeździć na nartach biegowych lub będę wystawiony na działanie słońca przez większą część dnia, użyję kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Jest przyjazny dla środowiska i pomaga chronić mnie przed przebarwieniami i innymi uszkodzeniami słonecznymi.

Delikatnie wklepuję ten produkt w skórę, tak jakby wszystko uszczelniał.

Podsumowanie

Chociaż produkty do pielęgnacji skóry różnią się w zależności od osoby, kolejność ich stosowania może oznaczać różnicę między skuteczną rutyną a wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Dlaczego nie wypróbować tej kolejności tej zimy i zobaczyć, jak zareaguje Twoja skóra?

Wskazówka: Jeśli chcesz rozpieszczać swoją skórę od wewnątrz, polecam stosowanie kolagenu, ponieważ:

5

Z powrotem do sklepu