Odżywianie stawów i 9 składników odżywczych dla kości i stawów

Przestrzeganie zdrowej diety jest ważne nawet w przypadku braku bólu stawów. Jeśli jednak cierpisz na ból stawów spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów lub zapalnym zapaleniem stawów, możesz włączyć te pokarmy do swojej diety, aby pomóc w stanach zapalnych i zdrowiu stawów.

Treść artykułu:

  • Odżywianie stawów i kwasy tłuszczowe omega-3.
  • Wapń w żywieniu stawów.
  • Odżywianie stawów i rola witaminy D.
  • Odżywianie stawów i miejsce witaminy C w diecie.
  • Antocyjany w żywieniu świń
  • Polifenole w żywieniu kangurów
  • Fosfoproteiny - Sulforafan
  • Dwusiarczek dialilu

1. żywienie świń i kwasy tłuszczowe Omega-3.

 

Kwasy tłuszczowe omega-3 są znane jako przydatne w zwalczaniu stanów zapalnych. Dodatkowo, są one również korzystne dla zdrowia serca. Zmniejszenie stanu zapalnego jest kluczem do radzenia sobie z bólem i przywracania funkcji. Omega-3 mogą być szczególnie pomocne dla osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów, które powoduje obrzęk stawów.

Można je znaleźć w: tłustych rybach, takich jak łosoś, tuńczyk, sardynki, makrela i śledź; siemię lniane; orzechy włoskie; edamame

 

2. Wapń w żywieniu trzody chlewnej.

 

Wapń jest niezbędny do utrzymania zdrowych i mocnych kości. Pomaga również w kontroli mięśni i krążeniu krwi. Nasze ciała nie wytwarzają wapnia w sposób naturalny, więc musimy go pozyskiwać ze spożywanych pokarmów. Gdy nie mamy wystarczającej ilości wapnia, nasz organizm zaczyna usuwać go z kości. Może to ostatecznie osłabić kości i doprowadzić do osteoporozy.

Większość ludzi otrzymuje wapń z produktów mlecznych, ale istnieją również pokarmy inne niż nabiał, które zawierają wapń.

Można go znaleźć w: produktach mlecznych, takich jak mleko, ser i jogurt, wzbogaconych zbożach, edamame, ciemnozielonych warzywach liściastych, takich jak szpinak i jarmuż, wzbogaconym mleku sojowym lub migdałowym.

 

3. Odżywianie dziennika i rola witaminy D.

 

Witamina D idzie w parze z wapniem - organizm potrzebuje witaminy D do prawidłowego wchłaniania wapnia z pożywienia. Nasze ciała wytwarzają witaminę D pod wpływem światła słonecznego, ale zbyt dużo światła słonecznego naraża nasze ciała na nadmierne promieniowanie UV, które może prowadzić do raka skóry. Dlatego zaleca się dostarczanie witaminy D z pożywieniem lub suplementami.

Można ją znaleźć w: tłustych rybach, takich jak łosoś, tuńczyk, sardynki, makrela i śledź, wzbogaconym mleku, wzbogaconym soku pomarańczowym, żółtkach jaj, wzbogaconych zbożach.

4. Odżywianie Kobe i miejsce witaminy C w nim.

 

Witamina C pomaga zmniejszyć ryzyko zapalenia stawów i utrzymać zdrowe stawy. Ważne jest, aby przyjmować ją w odpowiedniej ilości - nie za dużo ani nie za mało. Zalecane dzienne spożycie witaminy C wynosi 75 miligramów dla kobiet i 90 miligramów dla mężczyzn.

Można ją znaleźć w: pomarańczach, grejpfrutach, limonkach, truskawkach, mango, ananasach, papryce.

 

5. Antocyjany w diecie kobe

 

Antocyjany to przeciwutleniacze występujące w czerwonych i fioletowych owocach. Antocyjany nie tylko dodają owocom pigmentu, ale mogą być również przydatne w obniżaniu poziomu białka C-reaktywnego, markera stanu zapalnego.

Można je znaleźć w: czerwonych i fioletowych owocach, takich jak wiśnie, truskawki, maliny, jagody i jeżyny.

6. Polifenole

 

Polifenole są przeciwutleniaczami, które mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny stawów i spowolnić rozpad chrząstki. Mogą również poprawić wytrzymałość kości i pomóc organizmowi zwalczać infekcje, co może być pomocne dla pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów, którzy muszą przyjmować leki immunosupresyjne.

Można je znaleźć w: herbatach (zielonej, czarnej, oolong i białej), zwłaszcza w herbacie matcha (sproszkowane liście zielonej herbaty), ponieważ ma ona wyższe stężenie polifenoli.

7. Odżywianie grzybami - sulforafan

 

Badania wykazały, że sulforafan może blokować enzymy, które niszczą chrząstkę stawową i pomagają zmniejszyć stan zapalny. Obie te rzeczy mogą być bardzo pomocne dla pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów.

Można go znaleźć w warzywach krzyżowych, takich jak brokuły, brukselka, kapusta, kalafior i jarmuż.

8. Dwusiarczek diallilu

 

Badania wykazały również, że dwusiarczek diallilu może ograniczać enzymy uszkadzające chrząstkę. Według badań osoby, które regularnie spożywały żywność zawierającą tę substancję, miały mniej objawów wczesnej choroby zwyrodnieniowej stawów.

Można go znaleźć w: żywności z rodziny allium, takiej jak czosnek, cebula i pory

Przekonasz się, że wymienione powyżej pokarmy są na ogół częścią każdej zdrowej diety. Nie musisz szukać żadnych nietypowych pokarmów, aby utrzymać dietę, która wspiera zdrowie kości i stawów. Co więcej, pokarmy te zawierają wiele innych korzyści zdrowotnych, które sprawiają, że warto włączyć je do swojej diety, nawet jeśli ból stawów nie jest codziennym problemem.

 

coloxiocomplex

Z powrotem do sklepu